butik için hashtagler

İnstagram uygulaması aslında 2010 yılında İphone ve Apple ürünlerin kullanımına uygun olarak hazırlanmış bir fotoğraf paylaşma aracı olarak hayatımıza girmiştir. Uygulama içerisinde bulunan profesyonel fotoğraf filtreleri sayesinde kişiler çektikleri resimleri daha güzel bir görünüme kavuşturarak instagram profillerinde takipçileri ile paylaşmaktadır. Uygulamanın popüler bir hale gelmesinin ardından Android işletim sistemine de giriş yapan instagram günümüzde dünya genelinde milyonlarca kişinin uygulamayı aktif olarak kullanmasına olanak sağlamaktadır. instagram uygulaması resim paylaşma odaklı bir uygulama olsa da kişiler bu durumu kendi lehlerine çevirecek alternatifler türetmişlerdir. Örnek vermek gerekirse son zamanlarda oldukça sık karşımıza çıkan instagram butikleri sosyal uygulamanın istendiğinde ticari bir olanağa dönüşebildiğinin bir göstergesidir. Hali hazırda butik sahibi olanlar ya da instagram üzerinden yapmış oldukları eşya ve ürünleri satmak isteyenler instagram profilinde ürünlerin resimlerini paylaşarak satış yapmaktadırlar. Hem instagram üzerinden yeni satış yapmak isteyenler hem de satış yapan kişilere butik için hashtagler yazımızda oldukça faydalı açıklamalarda bulunacağız.

Hashtag kavramı sosyal medyayı etkin kullanmak için oldukça önemlidir. Twitter ile hayatımıza giren hastaglar instagram uygulamasında da karşımıza çıkmaktadır. Hashtag uygulaması özetle aklınıza gelebilecek her türlü alan için oluşturulmuş anahtar kelimelerdir. Paylaşımınızla ilgili bir konu hakkında resminizin altında # işareti ile beraber anahtar kelimeyi yazıp resmi paylaştığınızda resminizin o hastag altında görüntülenebilecektir. Bu da paylaştığınız resmin pek çok kişiye ulaşmasına olanak sağlayacaktır. Eğer instagram uygulamasında bir butik profiliniz var ise sizlerde paylaşımlarınızın altında ürün ile ilgili hastaglar ekleyerek daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Butik için hashtagler ise genellikle butiğin alanına uygun olarak oluşturulmuş hashtaglerdir.

Popüler instagram uygulaması üzerinden butik ürünlerinin paylaşımını yapan kişiler butik için hashtaglerden mutlaka yararlanmalıdır. En popüler hashtagler arasında #fashion, #moda, #butik, #instabutik, #instafashion, #deising, #handmade, #moda, #kıyafet, #takı hashtagleri yer almaktadır. Butiğiniz giyim, takı, ayakkabı, aksesuar, ne üzerine olursa olsun paylaşımını ve satışını yaptığınız ürünler hakkında hashtagler ekleyerek resimlerinizi o şekilde paylaşmanız hem takipçi sayınızın artmasında hem de daha fazla kişiye ulaşmanızda oldukça faydalı olacaktır.

You may also like...