instagram popüler hastagler

2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Kriger tarafından App store için hayata geçirilen fotoğraf paylaşma uygulaması olan instagram, faaliyete geçtikten kısa bir süre sonra popülaritesini artırarak android işletim sistemi aracılığıyla da kullanılabilen bir uygulama haline gelmiştir. instagram uygulaması kişilerin uygulama içerisinde oluşturmuş oldukları hesap profillerinde diledikleri resimleri takipçileri ile paylaşma mantığına dayanır. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama sayesinde pek çok kişi tanınır hale gelmiş, pek çok hesap sahibi paylaşımlarını binlerce kişiye ulaştırmayı başarmıştır. Oldukça profesyonel filtre uygulamaları bulunan instagram, fotoğraf paylaşmayı seven kişiler için oldukça ideal bir uygulamadır. Sosyal medya hesaplarında son yıllarda sıklıkla uygulanmakta olan hastagler ve hastaglerin ne işe yaradığı hakkında detaylı bilgiye sahip misiniz? Eğer yanıtınız hayır ise instagram popüler hastagler yazımız konu hakkında detaylı bilgi edinmenize oldukça yardımcı olacaktır.

Peki, hastag nedir? Hastag uygulaması aslında ilk olarak twitter ile başlamış sonrasında instagram uygulamasında da kullanılmaya başlanmıştır. Hastag sosyal medyayı etkin kullanma konusunda oldukça önemlidir. Hastag herhangi bir konu ile ilgili oluşturulmuş anahtar kelimelerdir diyebiliriz. Bu kelimeler # işareti ile beraber instagram resimlerinin altında yazıldığında paylaşmış olduğunuz resim bu hastag bölümünde görüntülenmektedir. Bu sayede paylaşım yaptığınız resim sizinle aynı konu hakkında ilgilen kişilerin görebileceği bir alana düşmüş olur. Bu da resminizin ve profilinizin pek çok kişi tarafından incelenmesine olanak sağlamaktadır. instagram popüler hastagler ile bir resim paylaşımı yaptığınızda binlerce hatta milyonlarca kişinin ortak olarak bahsettikleri, ilgilendikleri bir konu hakkında oluşturulmuş alanda resminiz görüntülenecektir.

Paylaşımlarınızda hastaglerden destek almanız popüler bir profil elde etmeniz için oldukça önemlidir. Doğa resimleri, moda, hobi, yemek görseli, güncel bir konu ile ilgili herhangi bir paylaşım aklınıza gelebilecek her türlü konu hakkında hastaglerden yardım alarak paylaşım yapabilirsiniz. instagram popüler hastagler arasında en sık kullanılan bazı hastaglar ise şöyledir; #TagsForLikes, #instamood, #instagood, #instalike, #instafallow, #fallowme, #instadialy, #Fallow4Fallow, #look, #instago, #webstagram, #food hastagleri yer almaktadır. Bu hastagleri de ilgili resmin altına paylaşarak paylaşımınızı daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.

You may also like...