instagram video görüntüleme

instagram uygulaması faaliyete geçtiği günden bu güne kadar geçen süreçte oldukça fazla tercih edilen sosyal medya uygulamalarından bir tanesi haline gelmeyi başarmıştır. instagram ilk kurulduğunda sadece Apple ürünlerinin kullanabildiği İOS işletim sistemi desteği ile çalışmaktaydı. Kişilerin çektikleri ve beğendikleri fotoğrafları uygulama içerisinde bulunan profesyonel fotoğraf filtrelerinden faydalanarak takipçileri ile paylaşmalarına olanak sağlayan instagram fotoğraf paylaşma uygulaması pek çok Apple ürün kullanıcısı tarafında tercih edilmiştir. Kısa sürede Apple kullanıcıları arasında yaygınlaşan instagram, sonrasında Android sistemin de kullanabileceği bir hesap haline gelmiştir. Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon kullanıcıları da böylece instagram uygulamasını telefonlarına indirerek uygulama da hesap oluşturarak aktif olarak yer alabilmişlerdir. İnstagram uygulamasının popülerliği Facebook’un instagramı satın alması ile birlikte daha da artmıştır. Facebook instagramı satın aldıktan sonra uygulama içerisinde bazı değişikliklere gitmiştir. Bunlardan bir tanesi instagram video görüntüleme yeniliğidir. İnstagram da sadece fotoğraf paylaşımı yapan kullanıcılar ilk olarak 15 saniyelik kısa videolar yüklemeye başladılar. Sonrasında bu videoların süresi 1 dakikaya çıkarıldı. Güncel olarak instagram uygulamasında video paylaşmak isteyen kişiler 1 dakikalık kısa videoları hesaplarında paylaşabilirler.

instagram video görüntüleme ile kişiler profillerini daha aktif bir şekilde takipçileri paylaşabilmektedir. Video uygulamasında kişiler 1 dakikalık konuşmalar yaptıkları videoları çekerek takipçileri ile paylaştıkları gibi süresi 1 dakikayı aşmamak kaydı ile diledikleri görüntüleri de kayda alıp hesaplarında paylaşabilmektedirler. Video görüntülüme instagram kullanıcıları tarafından oldukça benimsenen ve beğenilen bir yenilik olmuştur. Hatta kişiler aktif olarak hesaplarında videolar yayınlamaktadırlar. Video süresinin 1 dakika ile kısıtlı olması da yine uygulama içerisinde bir kişinin hesabında çok fazla oyalanmadan gezinti yapabilme imkanını sunmaktadır.

İnstagram sosyal medya uygulamasında bulunan hesabınızda aktif olarak sizlerde videolar paylaşabilirsiniz. Üstelik tıpkı fotoğraf da profesyonel filtre kullanma alternatifinde olduğu gibi videolarda da aynı filtreler söz konusudur. instagram video görüntüleme ve video paylaşma seçeneklerinde görüldüğü üzere kişiler videolarını farklı filtre süzgeçlerinden geçirerek daha güzel bir görünüm yakalayabilmekte ve bunu takipçileri ile doğrudan paylaşabilmektedir.

You may also like...